Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

9 DNI PÓŹNIEJ – Michał Pabich&Xian Gong | Łódź

2 lutego 2016 @ 18:00 - 21:00

ŁÓDZKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE

2 lutego 2016 r. o godzinie 18.30

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana,

Łódź, ul. Piotrkowska 102

wystawę można oglądać w dniach 2 – 20.02.2016 r.

9 dni później

—————————————————–

Kraina lodu i ognia – gdzie wszechobecne cztery żywioły przenikają się w unikatowej symbiozie – ziemia styka się z niebem – krajobraz urzeka różnorodnością – pogoda zmienia się dynamicznie w sposób nieprzewidywalny – a atmosfera skrajnie odurza.

 

Fotografie są dokumentacją przebiegu podróży wzdłuż zachodniego oraz południowego wybrzeża. Plan obejmujący 9 tytułowych dni został podzielony na 3 części. W pierwszym etapie znalazł się Reykjavik oraz niezbyt oddalony od miasta i popularny obszar zwany potocznie Golden Circle, czyli tereny parku narodowego Thingvellir, eksplodujący na wysokość 35 metrów gejzer Strokkur oraz wodospad na rzece Hvítá, Gulfoss o konstrukcji składającej się z dwóch kaskad. Ogromna ilość wody przepływającej przez wodospad tworzy potężne obłoki pary i unosi się w całej okolicy.

A później było już tylko lepiej.

Kolejnym etapem były Fiordy Zachodnie, z Reykjavik na północ koło krateru Grábrók, przez Hólmavik, z którego do Ísafjörður prowadzi droga 61. To 200 kilometrów wąskiej krętej trasy wijącej się wzdłuż wybrzeży fiordów, tuż przy oceanie. Kontynuacja trasy z Ísafjörður przez Flateyri i þingeyri jest bardzo różnorodna, raz omijając wzdłuż wybrzeża, a raz przecinając fiordy, przebiega koło wodospadu Dynjandi, gdzie woda spada z klifu o wysokości 100 metrów i wpływa na dole do oceanu. Fiordy zachodnie to obszar stwarzający wiele możliwości kąpieli w gorących źródeł perfekcyjnie zlokalizowanych wśród wzgórz i na plażach.

Trzecia część podróży to wybrzeże południowe. Hveragerði – miasteczko obfitujące w gorące źródła, Seljalandsfoss i Skógafoss – dwa różne wodospady, każdy o wysokości 60 m, czarne plaże w Vik, wulkan Eyjafjallajökull, basen geotermalny Seljavallalaug, bezkresne obszary czarnych skał wulkanicznych porośniętych grubym mchem, czarny wodospad Svartifoss i jezioro Jökulsárlón, znajdujące się między oceanem a lodowcem Vatnajökull, z którego nieustannie odrywają się wielkie połacie lodu i wpływają do oceanu.

Islandia zmienia punkt widzenia, dystansuje i powoduje nieodwracalne zmiany w psychice.

Michał Pabich

Szczegóły

Data:
2 lutego 2016
Godzina:
18:00 - 21:00
Witryna internetowa:
http://www.ltf.com.pl/

Miejsce wydarzenia

Galeria Fotografii ŁTF im.Eugeniusza Hanemana
ul. Piotrkowska 102
Łódź, Łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne
Zobacz witrynę: Organizator